Call email facebook Sitemap

RA am

EnglishРусский

Նախագահ՝ Գարեգին Բաղրամյան

Baghramyannew1ԳԱՐԵԳԻՆ ՔԱՋԻԿԻ ԲԱՂՐԱՄՅԱՆ

Պաշտոնը

2019թ.-ի ապրիլի 19-ից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ:

Ծննդյան տարեթիվը

22 հուլիսի 1977թ. Երևան:

Գիտական աստիճան

  • Տեխնիկական գիտությունների թեկնածու, 
  • 3 ուսումնամեթոդական ձեռնարկի և 9 գիտական հոդվածների հեղինակ:

Պետական և այլ պարգևներ

  • ՀՀ նախագահի 2015թ. հրամանագրով պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով, 

    ԼՂՀ վարչապետի 2017թ. որոշմամբ պարգևատրվել է Վարչապետի հուշամեդալով:

Կրթությունը

1994-1998թթ.- Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան, Վառելիքաէներգետիկ համալիրի ճյուղերի էկոնոմիկա և կառավարում ֆակուլտետ, ճարտարագիտության բակալավր,
1996-1998թթ.- Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան, Տնտեսագիտակառավարչական մասնագիտությունների բաժանմունք,
1998-2000թթ.- Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան, Ճարտարագիտության մենեջմենթ էներգետիկայում, ճարտարագիտության մագիստրոս,
2000-2002թթ.- Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան (ասպիրանտուրա), Ճարտարագիտության մենեջմենթ էներգետիկայում, ճարտարագետ-հետազոտող:

Աշխատանքային գործունեությունը

  • 1999-2004թթ.-ՀՀ էներգետիկայի հանձնաժողով, տեխնիկական փորձաքննության վարչություն, սակագնային քաղաքականության վարչության առաջին կարգի մասնագետ, այնուհետև՝ սակագնային քաղաքականության վարչության սակագնային բաժնի առաջատար մասնագետ, ՀՀ բնական մենաշնորհների կարգավորման հանձնաժողով, սակագնային քաղաքականության վարչության սակագնային բաժնի գլխավոր մասնագետ, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի սակագնային քաղաքականության սակագնային բաժնի գլխավոր մասնագետ,
    2004-2011թթ.-ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի սակագնային քաղաքականության վարչության սակագնային բաժնի պետ,
    2011-2018թթ.-ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով, սակագնային քաղաքականության վարչության պետ,
    2016թ. սեպտեմբերի 1-ից՝ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան, դասախոս,
    2018թ. հունիսի 11-ից՝ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ,
    2018թ. հոկտեմբերի 4-ից՝ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար,
    2019թ․ ապրիլի 19-ից՝ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ։

  • Ընտանեկան դրությունը

    Ամուսնացած է, ունի որդի:

     

    Նախագահի տեղակալ` Միքայել Սողոմոնյան

    17918 mՄԻՔԱՅԵԼ ԷՌՆԵՍՏԻ ՍՈՂՈՄՈՆՅԱՆ

    Պաշտոնը

    2017թ-ի մայիսից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:

    Ծննդյան տարեթիվը

    24 նոյեմբերի 1972թ. Հայաստանի Հանրապետություն, ք.Երևան։

    Կրթությունը

    1995 թ. Ավարտել է Երևանի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի էլեկտրաէներգետիկայի ֆակուլտետը՝ Էլեկտրական մեքենաների ճարտարագետ որակավորմամբ։

    2017 թ. Ավարտել է Երևանի Մ.Խորենացու անվան համալսարանի մագիստրատուրան՝ Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ որակավորմամբ։

    Աշխատանքային գործունեությունը

    • 2017թ. մայիսից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
    • 06.12.2011թ. - 29.05.2017թ. Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի աշխատակազմի ղեկավար։
    • 04.03.2004թ. - 06.12.2011թ. Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ։
    • 01.10.2002թ. - 04.03.2004թ. Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի իրավաբանական և լիցենզավորման վարչության պետի տեղակալ:
    • 01.03.2002թ. - 01.10.2002թ. Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի կարգավորող հանձնաժողովի իրավաբանական լիցենզիոն բաժնի պետի տեղակալ։
    • 03.01.2001թ. - 01.03.2002թ. Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի հանձնաժողովի իրավաբանական և լիցենզիոն մոնիթորինգի վարչության իրավաբանական լիցենզիոն բաժնի գլխավոր մասնագետ:
    • 01.09.2000թ. - 03.01.2001թ. Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի հանձնաժողովի իրավաբանական և լիցենզիոն մոնիթորինգի վարչության իրավաբանական լիցենզիոն բաժնի գլխավոր մասնագետ:
    • 01.09.1999թ. - 01.09.2000թ. Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի հանձնաժողովի իրավաբանական և լիցենզիոն մոնիթորինգի վարչության առաջատար մասնագետ։
    • 01.05.1999թ. - 01.09.1999թ. Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի հանձնաժողովի մեթոդաիրավաբանական վարչության առաջատար մասնագետ։
    • 01.06.1996թ. - 01.05.1999թ. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահի օգնական

    Ընտանեկան դրությունը

    Ամուսնացած է, ունի 3 զավակ։

     

    Հանձնաժողովի անդամ` Արմեն Բաղդասարյան

    5x5 USA-2 jpgԱՐՄԵՆ ՍԵՐԺԻԿԻ ԲԱՂԴԱՍԱՐՅԱՆ

    Պաշտոնը

    2015թ-ի դեկտեմբերից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:

    Ծննդյան տարեթիվը

    21 հոկտեմբերի 1969թ. Երևան։

    Կրթությունը

    2001թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը՝ իրավագիտություն մասնագիտությամբ:
    1993թ. ավարտել է Երևանի ճարտարապետաշինարարական ինստիտուտը՝ ինժեներ-շինարարի որակավորմամբ։

    Աշխատանքային գործունեությունը

    • 2015թ. դեկտեմբերից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:
    • 2014թ. - 2015թ․ «Արդարադատության ակադեմիա» ՊՈԱԿ, Առկա ուսուցման վարչության պետ:
    • 2009թ․ - 2015թ․ «Արմադել Քոնսալթինգ» ՍՊԸ, փաստաբանական գրասենյակ, գործադիր մարմնի ղեկավար՝ տնօրեն:
    • 2012թ․ - 2013թ․ «Հայաստանի Հանրային Հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ, գլխավոր իրավաբան:
    • 2008թ. - 2012թ․ «Հայաստանի Հանրային Հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ, իրավաբանական բաժնի պետ:
    • 2006թ. - 2008թ․ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ ՝ Քրեադատավարական և զինծառայողների իրավունքների վերականգնման խմբի ղեկավար (գլխավոր մասնագետ):
    • 1999թ. - 2006թ․ ՀՀ Քրեական և զինվորական գործերով վերաքննիչ դատարան՝ դատավորի օգնական:

    Ընտանեկան դրությունը

    Ամուսնացած է, ունի 3 զավակ:

     

     

     

    Հանձնաժողովի անդամ` Մուշեղ Կոշեցյան

    16360 mՄՈՒՇԵՂ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍԻ ԿՈՇԵՑՅԱՆ

    Պաշտոնը

    2005թ-ի հունիսից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:

    Ծննդյան տարեթիվը

    14 մայիսի 1960թ. ք.Երևան։

    Կրթությունը

    1982թ. ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտ` ինժեներ-շինարարի որակավորմամբ։

    Աշխատանքային գործունեությունը

    • 2005թ. հունիսից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:
    • 2003թ հուլիսից – 2005թ. հունիս ՀՀ բնական մենաշնորհների կարգավորման հանձնաժողովի խորհրդական:
    • 2001թ. հունվարից – 2003թ. հուլիս Երևանի քաղաքապետի աշխատակազմի ղեկավար-խորհրդական:
    • 2000թ. հունիսից – 2001թ. հունվար ՀՀ էներգետիկայի նախարարի առաջին տեղակալի խորհրդական
    • 2000թ. մարտից – 2000թ. հունիս ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի գլխ.խորհրդական:
    • 1997թ. ապրիլից – 2000թ. մարտ «Երևանի էլեկտրացանց» ՊՓԲԸ-ում բաժնի պետ:
    • 1996թ.հուլիսից 1997թ.ապրիլ Երևանի քաղաքապետարանի «Շինարարության կազմակերպման» պետական ձեռնարկության տնօրենի տեղակալ:
    • 1994թ. նոյեմբերից - 1996թ. հուլիս Երքաղգործկոմի «Ջրմուղ-կոյուղու» տնտեսության ձեռնարկության գլխամասային կառուցվածքների և ջրատարների ձեռնարկության տնօրեն:
    • 1993թ. մայիսից - 1994թ. նոյեմբեր Երքաղգործկոմի շինարարության կազմակերպման վարչության բաժնի վարիչ:
    • 1992թ. նոյեմբերից - 1993թ. մայիս «Անդրնավթգազշին» Պրոմեթևս Բ/Ը-ի խոշոր պանելային տնաշինական կոմբինատի փոխտնօրեն:
    • 1991թ. հունվարից – 1992թ. նոյեմբեր «Անդրնավթգազշին» Պրոմեթևս Բ/Ը-ում Ստեփանավան, Սպիտակ արտադրական հանգույցի տնօրեն:
    • 1982թ. դեկտեմբերից - 1991թ հունվար Երևանի խոշոր պանելային տնաշինական գործարանի վարպետ, ինժեներ, ավագ ինժեներ-կոնստրուկտոր, գլխ.կոնստրուկտոր, գլխ.տեխնոլոգ, արտադրության պետ։

    Ընտանեկան դրությունը

    Ամուսնացած է, ունի 3 զավակ:

     

     

    Հանձնաժողովի անդամ` Արթուր Վարդանյան

    18177 mԱՐԹՈՒՐ ՌՈՒԲԵՆԻ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ

    Պաշտոնը

    2011թ-ի հոկտեմբերից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:

    Ծննդյան տարեթիվը

    12 սեպտեմբերի 1957թ. ք.Երևան։

    Պետական և այլ պարգևներ

    ՀՀ վարչապետի շնորհակալագիր, ԼՂՀ կառավարության պատվոգիր:

    Կրթությունը

    1979թ. ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտ` ճարտարագետ - էներգետիկ որակավորմամբ։

    Աշխատանքային գործունեությունը

    • 2011թ. հոկտեմբերից ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:
    • 2002թ փետրվարից - 2011թ. հոկտեմբեր ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի աշխատակազմի ղեկավար (2004թ. վերանվանվել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով):
    • 2001թ. սեպտեմբերից - 2002թ. փետրվար ՀՀ էներգետիկայի կարգավորող հանձնաժողովի իրավաբանական և լիցենզիոն մոնիթորինգի վարչության պետ:
    • 1999թ. սեպտեմբերից - 2001թ. սեպտեմբեր ՀՀ էներգետիկայի կարգավորող հանձնաժողովի իրավաբանական և լիցենզիոն մոնիթորինգի վարչության պետի տեղակալ:
    • 1998թ. հոկտեմբերից - 1999թ. սեպտեմբեր ՀՀ էներգետիկայի կարգավորող հանձնաժողովի գլխավոր մասնագետ:
    • 1993թ. մարտից - 1998թ. սեպտեմբեր «Վառ» ԱԿ-ի նախագահ:
    • 1991թ. հուլիսից - 1993թ. մարտ ԽՍՀՄ Էլեկտրատեխնիկական արդյունաբերության շինվերանորոգման տրեստի պետական ձեռնարկության տնօրեն:
    • 1991թ. ապրիլից - 1991թ. հունիս Չարենցավանի քարհանք վարչության գլխավոր էներգետիկ:
    • 1986թ. հունիսից - 1991թ. ապրիլ Կոմկուսի Երևան քաղաքի 26 կոմիսարների շրջկոմի բաժնի վարիչի տեղակալ:
    • 1982թ. օգոստոսից - 1986թ. մայիս Կոմերիտմիության Երևան քաղաքի 26 կոմիսարների շրջկոմի 2-րդ քարտուղար:
    • 1979թ. հունվարից - 1982թ. օգոստոս «Էլեկտրանախագիծ» պետական նախագծային ինստիտուտ» ավագ ճարտարագետ:

    Ընտանեկան դրությունը

    Ամուսնացած է, ունի 3 զավակ:

    end faq

     

     

    Report9-6 

    civil-service 

    follow

    Untitled4

     

    Վերջին նորություններ

    Ուրբաթ, 24 Մայիս 2019

    Կարդալ...

    Հինգշաբթի, 23 Մայիս 2019

    20121031 160320

    2019 թվականի մայիսի 29-ին, ժամը 11:00-ին, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի ն...


    Կարդալ...

    Երեքշաբթի, 21 Մայիս 2019

    Կարդալ...

    Երեքշաբթի, 21 Մայիս 2019

    PSRC Shenk new2

    2019 թվականի մայիսի 24-ին, ժամը 11:00-ին, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի ն...


    Կարդալ...

    Երկուշաբթի, 20 Մայիս 2019

    Կարդալ...

    Օգտակար հղումներ

    gov  3-1 veolia   gazprom-armenia logo-arm jpeg logo web3 


    Հայաստանի Հանրապետության Հանրային Ծառայությունները Կարգավորող հանձնաժողով
    © 1997-2014, Հեղինակային իրավունքները պաշտպանված են: